Jak powstało Mydełko Naturalne?

„MYDEŁKO NATURALNE” uzyskało pozytywną ocenę od specjalistycznych ośrodków badawczych

Skóra każdego człowieka, w każdej sekundzie jego życia jest nieustannie atakowana przez miliony bakterii, wirusów, grzybów i pleśni, które z biegiem czasu przez niewłaściwą pielęgnację skóry powodują powstawanie pryszczy, wągrów, trądziku, polipów, brodawek, łupieżu, uczuleń, nieprzyjemnego zapachu i wiele innych chorób skórnych.

Mając powyższe na uwadze oraz na skutek wnikliwych przemyśleń, badań i dokonania szczegółowej analizy, firma VINSVIN postanowiła zainwestować swoje środki w nanotechnologię, stawiając sobie za cel stworzenie innowacyjnych produktów wpływających korzystnie na zdrowie organizmu człowieka.

Na tej podstawie zrodził się pomysł wykorzystania osiągnięć z dziedziny nanotechnologii do produkcji mydła, kosmetyków i chemii gospodarczej. W pierwszej kolejności zajęliśmy się przy współpracy z lekarzem dermatologiem-wenerologiem oraz specjalistycznym laboratorium badawczym, opracowaniem receptury mydła w kostce, które oprócz właściwości myjących, działa antybakteryjnie i jest zarazem przyjazne dla alergików uczulonych na mydła konwencjonalne.

Ta nowa formuła mydła (wzbogacana o składniki Boric Acid, Prevacare, Nanosrebro) zawiera aktywne substancje

 • bakteriobójcze,
 • grzybobójcze, i wirusobójcze,
 • pozwala na zapobieganie rozwoju zmian skórnych
 • skutecznie pomaga w leczeniu już istniejących infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych.

Atesty

 • Badania Mikrobiologicznego nr 11873/7224/2005
  Ocena i wnioski: „Badana próbka „MYDEŁKA NATURALNEGO” odpowiada wymaganiom mikrobiologicznym stawianym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2002 r. i nie stwarza niebezpieczeństwa dla człowieka pod względem czystości mikrobiologicznej”,
 • Badania Dermatologicznego Testem Kontaktowym Półotwartym nr B – 11873/6595/05/D
  Wyniki: „W grupie badanych 20 osób (18 kobiet i 2 mężczyzn), w tym 19 osób z dodatnim wywiadem alergicznym nie stwierdzono dodatnich odczynów, co świadczy o tym, ze mydło nie wykazuje własności drażniących i uczulających”.
  Opinie: „Na podstawie wyników przeprowadzonych testów kontaktowych półotwartych stwierdzamy, że badane pod względem dermatologicznym „MYDEŁKO NATURALNE” spełnia wymagania odnośnie bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi”.
  Badania mikrobiologiczne i dermatologiczne wykonało Specjalistyczne Laboratorium Badawcze ITA TEST, Zakład Badań Dermatologicznych, Gospodarczej w Warszawie ul. Obozowa 82 A.
 • Ocenę bezpieczeństwa kosmetyku zgodną z dyrektywami norm europejskich z dnia 20.10.2005r. wykonaną przez BZS Consulting w Warszawie ul. Kochanowskiego 32/17 Wynik: „Po badaniach nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia człowieka”.
  Rejestrację w Krajowym Systemie Informowania o Kosmetykach wprowadzonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej nr RK /143503/2005 w Łodzi ul. Św. Teresy 8.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj informacje o naszych produktach oraz nowych wpisach na blogu.