Nanosrebro

Nanosrebro – to produkt Nanotechnologii

Srebro skuteczne od wieków – lecznicze działanie srebra

Używanie srebra w lecznictwie jest bardzo starą formą leczenia. Już w starożytności wykorzystywano bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości srebra. Egipcjanie wiedzieli, że rany goja się lepiej i szybciej pod wpływem srebra. Picie ze srebrnych pucharów, czy też wrzucanie srebrnej monety do mleka lub wody przedłużało trwałość
i świeżość płynów. W XIX wieku w Niemczech odkryto, ze łagodny roztwór srebra działa odkażająco w przypadku stanów zapalnych oczu, jednocześnie nie podrażniając śluzówki.

Czym jest Nanosrebro?

Nanosrebro to mikroskopijne cząsteczki – jony srebra, które można obserwować jedynie przez mikroskop elektronowy. Dzieki rozdrobnieniu srebra do nanoczasteczek
o wielkości od 1 do 5 nm (czytaj od 1 do 5 nanometrów) nieporównywalnie wzrosła skuteczność wykorzystania bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych właściwości srebra. Rozdrobnione srebro do nanocząsteczek ma niewspółmiernie większą powierzchnię czynną a tym samym nieosiągalny do tej pory potencjał biobójczy. Skuteczność nanosrebra obejmuje likwidację przeszło 99,99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni.

Mechanizm leczniczego działania Nanosrebra

Polega na tym, że jony srebra osiadają na błonie komórkowej mikrobów i blokują enzymy, które są pomocne w rozmnażaniu drobnoustrojów. Jeżeli nie mogą się one rozmnażać, wówczas giną w ciągu 6 minut.

Nanosrebro stało się efektywną bronią w walce z odpornymi szczepami bakterii (pałeczki duru brzusznego, gronkowiec złocisty, gonokok czyli dwoinka Neissera, dwoinka zapalenia płuc, paciorkowce).

Nanosrebro – naturalny antybiotyk

Nanosrebro jest naturalnym, efektywnym antybiotykiem. W przeciwieństwie do antybiotyków nie niszczy dobroczynnej flory bakteryjnej. Zaobserwowano, że samo wyszukuje zarazki w organizmie, przyciąga je swym dodatnim ładunkiem i blokuje niezbędne im do życia enzymy. Beztlenowe bakterie i wirusy po prostu utlenia, czyli spala. Z tego powodu nazywane jest srebrnym pociskiem. Nie atakuje w sposób schematyczny, ale inteligentny. Unikalne właściwości Nanosrebra sprawiają, że chorobotwórcze mikroorganizmy nie potrafią rozwinąć odporności na działanie cząsteczek srebra, tak jak dzieje się to w przypadku antybiotyku.

Antybiotyki zabijają 12 szkodliwych bakterii a Nanosrebro niszczy ponad 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów, grzybów i pleśni.

Zewnętrzne stosowanie Nanosrebra

Nanosrebro leczy oparzenia wszystkich stopni, egzemy, wągry, pryszcze, grzybice
(np. Candida), czyraki, łuszczyca, trądzik, ropiejące trudno gojące się rany, przetoki, nadżerki, polipy, zapalenia spowodowane różą. Radzi sobie z coraz bardziej powszechnymi z grzybicami i drożdżycami, jak drożdżyca pochwy i wałów paznokciowych, skóry, paznokci, stóp, dłoni. Pomaga tez goić odmrożenia. Niszczy bakterie, a jednoczesnie bardzo przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka, tak, że podczas gojenia nie pozostają blizny.